AKARYAKIT

N Kurumsal’ın Türkiye'nin önde gelen akaryakıt şirketleri ile yaptığı işbirliği neticesinde, şirket araçlarınızın akaryakıt harcamalarını, tam kontrol altına alarak, sınırlandırabildiğiniz, elektronik bir ortamda detaylı raporlama ile kontrol edip yönetebilmenizi sağlayan hizmetidir. Bu sistem ile tüm Türkiye genelinde 1400 istasyondan akaryakıt alımı yaparak akaryakıt harcamalarınızı kontrollü ve verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.


SİSTEMİN AVANTAJLARI

  • N Kurumsal, şirketinizin akaryakıt tüketimine ve araç sayısına göre size özel avantajlı bütçeler ile akaryakıt alımı yapmanıza imkan sunar,
  • Araç sayısı limiti yoktur. İster 1 şirket aracı, ister yüzlerce araçlık filolar için faydalanabilirsiniz,
  • Her araca tek bir yakıt cinsi tanımlandığından güvenli yakıt alımı yaparsınız,
  • Limitlendirme ve Sınırlandırma ile akaryakıt harcamaları kolaylıkla kontrol edilir. İhtiyaca gore günlük, haftalık, aylık, dönemsel, finansal, yakıt türü, alım miktarına göre limitlendirmeler ve sınırlandırmalar yapılır,
  • Pratik ve Hızlı Akaryakıt Alımı yapılır. Para ödeme, fiş alma, fatura alma gibi zaman kayıpları yaşanmaz,
  • Güvenli ödeme yapılır. Çalışanların nakit / kredi kartı ile ödeme gibi para alışverişleri ortadan kalkar. Tüm akaryakıt harcamaları tek elden yönetilir. Suistimaller ortadan kalkar,
  • Tüm akaryakıt alımları için tek bir fatura düzenlenir. Fatura optimizasyonu sağlanır,
  • Detaylı raporlama ile akaryakıt harcamaları etkin bir biçimde yönetilir,
  • Türkiye geneli yayılmış yaklaşık 1400 istasyondan yakıt alınabilir.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIR?

KİLOMETRELİ ve KİLOMETRESİZ TAŞIT ÜNİTELERİ

Taşıta monte edilen bir küçük elektronik karta, bu taşıta ve şirkete ait bilgiler kaydedilir. Bu kartın aynı zamanda taşıtın kilometre sayacına takılan bir kilometre okuyucusuna (Kilometreli) veya bu elektronik kartın okuyucusuna bağlanmadığı tipi (Kilometresiz) vardır ve bilgileri pompa tabancasına iletebileceği bir depo anteni bağlıdır.


BİREYSEL KULLANICI ÜNİTESİ: ANAHTARLIK

Pompa makinesine monte edilmiş anten, anahtarlığın içinde bulunan elektromanyetik bir devre ile iletişime geçerek aracınız hakkındaki tüm bilgileri alarak istasyonda bulunan istasyon kontrol ünitesine gönderir.

İstasyona giren araç sürücüsü araç tanıma sistemi ile dolum yapacağını pompa görevlisine bildirir. Pompa tabancasının ucuna monte edilmiş anten, aracın deposuna takılmış diğer anten yardımıyla araç hakkındaki tüm bilgileri alarak istasyonda bulunan istasyon kontrol ünitesine gönderir.

Sistem, istasyon kontrol ünitesi gelen bilgiyi okur ve söz konusu aracın sisteme kayıtlı olduğunu bildirir ve dolum için onay verir. Dolum tamamlandığında istasyon kontrol ünitesine bağlı bir yazıcıdan üç nüsha halinde dolumla ilgili tüm detayları içeren bir çıktı alır. Bu aracın ait olduğu firmayı, kullandığı ürün cinsini, aracın plakasını, dolumun hangi istasyonda ve ne zaman yapıldığı hakkındaki bilgileri içerir, kilometre okuyan sistemde dolum anındaki KM bilgisi yazar. Araç sürücüsü fiş, fatura veya nakit ödeme yapmadan istasyondan ayrılır.

Sistem dahlindeki tüm işlemler günün belirli zamanlarında elektronik olarak N Kurumsal’a aktarılır. Toplanan bilgilere gore 15 günlük periyotlarda faturalama yapılarak tahsilat yapılması için anlaşmalı bankaya veya müşteriye iletilir.

YUKARI